Należy mieć świadomość, że dziewięciolatki bardzo często nie tylko są zamknięte w sobie, ale również uwielbiają przebywanie w samotności. Oczywiście sytuacja może zaskoczyć osoby dorosłe, które jeszcze niedawno słyszały tupot stóp czy piski związane z radością. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że jest to niezwykle istotny etap w życiu dzieci. Rekomendowane jest wtedy spędzanie z nimi możliwie najwięcej czasu. Pociecha powinna mieć pewność, że zawsze może liczyć na swoich rodziców. Jakie Książki dla 9 latki np. do kupienia online będą najlepszą możliwą opcją? 

Czym należy się sugerować przed podjęciem decyzji?

Warto wiedzieć, że dziewięciolatki są niezwykle samodzielne. Świetną opcją będzie zatem danie dziecku znacznie więcej swobody jeżeli chodzi o podejmowanie decyzji. Dotyczy to zarówno sposobów na spędzanie wolnego czasu, jak i kontakty międzyludzkie. Jak wiadomo, nie wszystkie książki uwielbiane przez rodziców będą podobały się dzieciom. Należy zaznaczyć, że wybór najlepszej pozycji nie powinien sprawić większego problemu. Na rynku dostępnych jest bowiem mnóstwo książek. Doskonałym przykładem mogą być “Pippi Pończoszanka”, “Dzieci z Bullerbyn” czy “Akademia pana Kleksa”. 

Jakie są rekomendowane książki dla dziewięciolatki?

Martin Widmark jest w najprostszym możliwym ujęciu autorem serii, która już od kilku lat nie schodzi z listy bestsellerów. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że pierwsza część  Biura detektywistycznego Lassego i Mai ukazała się w Polsce już w 2008 roku. Godny uwagi jest fakt, że od wspomnianej daty na rynku pojawiło się 25 kolejnych części. Na razie wszystkie znaki na niebie i ziemi jednoznacznie wskazują, że autor ma jeszcze mnóstwo pomysłów na to, by kontynuować serię. Warto wiedzieć, że akcja stworzonych przez niego powieści o tematyce detektywistycznej rozgrywa się w szwedzkim miasteczku. Z kolei główni bohaterowie zajmują się prowadzeniem biura detektywistycznego. Cały czas rozwiązują różne intrygujące i ciekawe zagadki. Świetnym rozwiązaniem może być także książka Pax autorstwa Sary Pennypacker. 

 

 

Tagi: książki, książka, książki dla 9 latki