Czarna łazienka– Projekt magicznego wnętrza.

Czarny kolor w aranżacji wnętrza może  kojarzyć się negatywnie, smutno czy z praktycznego punktu widzenia jako trudny do utrzymania czystości – na czarnej posadzce w łazience będzie widać wszystkie paproszki. Jednak czerń w łazience sprawia, że wnętrze wydaje się wręcz magiczne. Wysublimowane, wysmakowane kusi nieodpartym urokiem, oraz elegancją. Najbardziej klasyczne i szlachetne zestawienie kolorów w wystroju łazienki. Kolorystyka czarno-biała, lub w połączeniu  z innymi akcentami święcą obecnie dekoratorskie tryumfy. Dlatego jeżeli zastanawiamy się nad wystrojem wnętrza łazienki , jakiego koloru płytki do tego pomieszczenia wybrać, to bez obaw o przesadną ekstrawagancję sięgnąć wypada właśnie po czerń. Wychodząc naprzeciw tym potrzebom wielu producentów wyposażenia wnętrz łazienek, ceramiki proponuje również jej czarne, a nie tylko klasyczne dotąd – czyli białe, wyposażenie.

Coraz powszechniejsze w użyciu przez architektów wnętrz są czarne armatury łazienkowe – baterie umywalkowe, czy prysznicowe. Powszechnie dostępne są czarne umywalki i muszle klozetowe, a także łazienkowe meble i inne detale. Czy jednak z ich zastosowaniem w połączeniu z płytkami o kolorze smoły nie będzie we wnętrzu zbyt ciemno? Wszystko zależy od dobrego projektu aranżacji wnętrza. Można przecież wziąć pod uwagę na przykład zestawienie czarnych kafelków, czarnej umywalki i białej lub złotej szafki pod umywalkę.

Jak zaprojektować czarną łazienkę

Zatem zastanawiając się jak zaprojektować czarną łazienkę, w całości lub jedynie z takimi akcentami, znajdziemy obecnie niezliczoną liczbę inspiracji. Niezależnie od tego, czy pomieszczenie ma być w stylu gotyckim, glamour czy na przykład zen – ta nieśmiertelna barwa znajdzie w nim swoją rację bytu.

Czarna łazienka– Faceci w czerni

Tak zwani „faceci w czerni” wśród miłośników zjawisk paranormalnych obrośli już legendą. Powstały nawet filmy fabularne inspirowane tymi tajemniczymi postaciami. Poza tym, że jest obecny w popkulturze coraz częściej motyw ten pojawia się we wnętrzach łazienek.  Przecież nie tylko kobiety podążają za najnowszymi trendami w domenie wystroju wnętrz i w modnych łazienkach faceci także czują się niczym przysłowiowe ryby w wodzie.

Domowa łazienka, niezależnie od tego w jakim ostatecznie stylu ma powstać: retro, futurystycznym, rustykalnym albo dowolnym innym, powinna zwykle spełniać ważny warunek, czyli być pomieszczeniem tak zwanym „unisex”. Kiedy w domu rządzą panie i to głównie one zamieszkują lokal – to do wnętrza  łazienki w czarnej odsłonie dodać można nawet różowe akcenty i nosić w niej choćby cukierkowo różowe kapcie ozdobione puszkiem. A co! Projekt czarnej łazienki jest wszak sprawą szalenie indywidualną.

Projekt biało czarnej łazienki – kompromis dla tradycjonalistów i podążających za trendami

Szachownica i klasyczna pepitka to już kultowe połączenia kolorów białego i czarnego. Właśnie nieodparte pragnienie posiadania biało-czarnego futra z dalmatyńczyków wyzwalało w Cruelli de Mon jej najbardziej demoniczne cechy.

Ów mroczny obiekt pożądania, za jaki można uznać obecnie łazienkę w kolorze czarnym, można nieco złagodzić wprowadzając do jej wnętrza białe akcenty. Natomiast dla tych, którzy nie są do końca przekonani do pomysłu łazienki w czerni, pomimo tego jak bardzo jest on na topie – mogą zdecydować się na łazienkę w stylu nowojorskim. Chętnie łączone są w nim białe elementy właśnie z czarnymi, ale ze zdecydowaną przewagą białego. Czerń wyróżnia się zatem wyraźnie, a wnętrze sprawia jednocześnie wrażenie białego i wyjątkowo „czystego”.

Łazienka czarna z akcentami złota – na bogato

Wart rozpatrzenia jest również projekt łazienki w kolorach: czarnym w połączeniu ze złotym. Niezwykle elegancka, jak sama nazwa wskazuje, łazienka w stylu glamour to nierzadko połączenie barw:

  • czarnej,
  • złotej,
  • białej.

Z tego niezbyt egzotycznego tercetu powstać mogą powstać nadzwyczaj intrygujące stylizacje wnętrz. Dobrze zaaranżowana czarna łazienka to po prostu obecny must have.

Będzie prezentowała się znakomicie niezależnie od budżetu jaki możemy na nią przeznaczyć. Bo tak jak w każdym innym kolorze – znajdziemy do niej coś czarnego: zarówno z najniższej, ze średniej jak i z najwyższej półki cenowej. Trzeba jednak mieć tutaj na uwadze trwałość materiałów, oraz to za ile czasu gotowi będziemy przeprowadzić kolejną metamorfozę tego wnętrza.

 

czarna-lazienka

Jak zaprojektować czarną łazienkę

Łazienka w biało czarne kaflelazienka-czarne-bialo-kafle

lazienka-czarne-kafle

Projekt czarno-białej łazienkiprojekt-czarnej-lazienki